Top hotely pre rodiny s deťmi v Chorvátsku

Chorvátsko patrí medzi najobľúbenejšie destinácie, kam najčastejšie cestujeme za morom. Relatívne blízka dostupnosť zabezpečí kratšie cestovanie s deťmi, autom si kedykoľvek vieme spraviť prestávku a vieme si naplánovať cestu tak, ako to vyhovuje nám a našim deťom.

Deti cestu zväčša dobre zvládajú. Ak cestujeme v noci, cestu prespinkajú. V prípade ak cestujete cez deň, tie väčšie sa vedia aj samé zabaviť. Pomáha im k tomu dobrá knižka, vhodná hudba a rozprávkové príbehy, hračky na cestovanie, prípadne aj elektronická zábava občas pomôže. Samozrejme závisí od veku detí.

Pláže v Chorvátsku sú rôzne, od pieskových, cez štrkopiesok, až po väčšie kamene. Radi vám poradíme a odporučíme vhodnú pláž a pekné miesto práve pre vašu rodinu.

Samozrejme hotely, ktoré vyberáme sú určené pre rodiny s deťmi. Z nášho pohľadu patria medzi top detské hotely v Chorvátsku nasledovné:

AMADRIA PARK HOTEL ADNRIJA

Obľúbený detský Hotel Andrija je miesto, kde sú deti vždy nadšené. Tematicky je všetko v štýle podmorský svet. Rybky, chobotničky sú na každom kroku.  Rodiny tu nájdu veľký bazénový svet, ihrisko, deti sa vždy tešia na maskota Solarka, pripravený je detský klub a mnoho iného. Hotel sa nachádza priamo pri pláži, izby sú pekne pripravené pre rodiny s deťmi a vybavenie pre deti je úžasné.

V rezorte je viac druhov pláži, či už rodinná pláž, klubová pláž, spa pláž, piesková a camping pláž. Každá rodina si môže vybrať podľa svojich potrieb. K tomu nádherný aquapark, pirátske dobrodružstvo, mini golf, či solaris expres vláčik. Rodičia môžu ochutnať výborné miestne špeciality v Dalmátskej dedine  – je to miesto plné tradičných špecialít a to treba určite ochutnať.

ZATON HOLIDAY RESORT

Videli ste tie nové bazény?  V ponuke sú rôzne typy, od plaveckých, po detské s detskými atrakciami. K tomu priestranné 4* a 3* apartmány, umiestnené medzi stromami, kvetmi, kde vtáčiky štebocú a deti sa hrajú na ihriskách. Toto ocenia hlavne rodičia, ktorí uprednostnia skôr apartmánový typ ubytovania. Zaton Holiday Resort je miesto, kde sa rodiny cítia bezpečne a majú dostatok súkromia.

Piesková pláž  s pozvoľným vstupom zabezpečí deťom bezproblémovú zábavu pri mori. Deti zabavia v prípade záujmu animátori, ihriská sú na každom kroku a rodiny tu zažijú dovolenku plnú zábavy – mini golf, športové a animačné aktivity, ihriská, jazda na koníkovi, na malých autíčkach, reštaurácie, zmrzlinárne a mnoho iného….

Je to miesto medzi stromami a kvetmi, bezpečné pre deti, možnosť ubytovania v apartmánoch, či v mobilných domčekoch, s polpenziou, ale aj bez nej.

VESPERA FAMILY HOTEL

Hotel sa nachádza na ostrove Mali Losinj. Veľmi jednoduchá dostupnosť pre rodiny. Cesta trajektom je už dovolenka a pre deti ísť loďou je veľmi lákavé a tak sa im cesta vôbec nezdá dlhá.

Mali Losinj je známy svojou čistou prírodou, chodia sa sem liečiť aj astmatici a tak tunajší pobyt má aj mnoho zdravotných benefitov pre deti. Pláž je skôr kamienková s pozvoľným vstupom – dve pláže, plus spevnená, kde väčšie deti rady skáču do mora.

Hotel ponúka zábavu formou rôznych animačných programov, deti baví maskot, pred hotelom sa nachádza veľké detské ihrisko v tieni stromov a bazény sú od veľkého, až po malé detské. Ak majú vaše deti záujem, o deti je postarané v detskom kútiku. Strava je formou polpenzie, či dokonca plnej penzie a all inclusive.

SOL GARDEN ISTRA

Hotel či village. Rodinná atmosféra, vodný park pre deti, večerná zábava a omnoho viac. Tento rezort je plný atrakcií pre deti  rodiny.

Mnohé deti majú rady šmýkačky, špliechačky a tobogány, toto je to správne miesto. Keď sa k tomu priráta detský svet, dobrodružné ihrisko, animátori, dobré jedlo a naozaj čisté more, nikomu sa nechce ísť z dovolenky domov.

Hotel sa nachádza pri meste Umag, je to často vyhľadávané miesto aj z hľadiska dostupnosti.

VALAMAR TAMARIS RESORT

Hotel Tamaris sa nachádza na prekrásnom zelenom poloostrove Laterna. Obklopujú ho parky, chládok vhodný aj pre malé deti, všetko medzi stromami, v blízkosti pláží. Len 100 m od mora a od Bratislavy vzdialený len 6 a pol hodiny.

Pre deti raj. Pod záštitou Maro Club sa tu koná program pre rôzne vekové kategórie detí. V hoteli myslia na malé deti, ale aj na tínedžerov. Kino, rodinná herňa, veľké edukačné ihrisko, bazény rôzneho druhu, ale aj vodné atrakcie a tobogán.

A viete čo? V Chorvátsku nie je toľko hotelov, ktoré ponúkajú all inclusive, ale tu áno. Rodičia, nemusíte sa o nič starať. 🙂

Miest, kde môžete zažiť vynikajúcu dovolenku v Chorvátsku s deťmi je viac. Sústredíme sa na to, aby hotely a apartmány boli prístupné rodinám. Aby tu rodiny našli program pre deti, ale aj aktrakcie, ktoré deti počas dovolenky zabavia. Holiday4kids vám ponúka len rodinné dovolenky, či už pri mori, na Slovensku, v Maďarsku, alebo okolí.

VŠETKY HOTELY PRE DETI V CHORVÁTSKU

Najčítanejšie články