PREČO S DEŤMI CESTOVAŤ DO CHORVÁTSKA DO DETSKÝCH REZORTOV?

Objavte krásy Chorvátska: Raj pre rodiny s deťmi

Chorvátsko je perla Jadranu, ktorá každoročne láka tisíce turistov zo Slovenska. Táto malebná krajina ponúka nádherné pláže, čisté more, bohatú históriu a nespočetné množstvo aktivít pre rodiny s deťmi. Prečo je Chorvátsko ideálnou destináciou na rodinnú dovolenku?

Základné informácie o Chorvátsku

Chorvátsko je krajina ležiaca v juhovýchodnej Európe, pri pobreží Jadranského mora. Hlavným mestom je Záhreb, kde sa prelína moderný životný štýl s bohatou históriou. Chorvátsko je členom Európskej únie, čo znamená jednoduché cestovanie pre občanov Slovenska. Platí sa tu € a cestuje sa na OP alebo pas.

Prečo cestovať s deťmi do Chorvátska?

 • Blízka dostupnosť

Ako sa hovorí, slovenské more je v Chorvátsku. Od nás na Istriu je to len 6 hodín, nižšie je to 8 – 9 hodín. S deťmi sa to dá hravo zvládnuť. A ak cestujete v noci, deti ani nevedia a ste tam.

 • Čisté more

Veľa chorvátskych pláži má ocenenie Modrej vlajky, čo je ocenenie za čistotu mora a pláží. More je priezračne čisté, často tyrkysové. Pláže sú kamienkové, ale na niektorých miestach nájdete aj pieskové pláže.  

 • Krásne prostredie

Stromy, skaly, borovicové lesy a úžasne čistý vzduch. Chorvátsko má mnoho zákutí, zátok, ostrovčekov, aj veľkých ostrovov. Často sa neoplatí sedieť len na jednom mieste, ale loďou sa doplaviť na miesta, ktoré je fajn vidieť. A nebojte sa, aj malé deti si jazdu na lodi užijú. Jednotlivé hotely a oblasti ponúkajú aj pirátske, či iné tematické lode.

 • Vybavenosť hotelov, ideálne pre rodiny s deťmi

Hotely a jednotlivé zariadenia myslia na deti a rodinu v prvom rade. Vo vybavení nájdete bazény, animačný program pre deti i dospelých, rôzne predstavenia, ihriská pre deti, detské kluby. Nami ponúkané ubytovania sú všetko určené pre rodiny s deťmi a tie sa tu určite nebudú nudiť.

 • Rozumieme si navzájom

Oba naše jazyky patria medzi slovanské a navzájom si rozumieme (pri troške snahy J). Aj vzájomná kultúrna blízkosť je zárukou toho, že v Chorvátsku nebudete mať problém.

 • Vynikajúca strava

Strava je európska, stredomorská. Aj deti, ktoré často odmietajú pri strave zmenu, si tu nájdu niečo pre seba. Nami ponúkané ubytovania majú možnosť výberu stravy, alebo sú to rezorty, kde máte plne vybavené kuchynky v ponuke a tak sa stravovať samostatne. Všetko je na vašom výbere. Nájdete v našej ponuke rôzne možnosti.
Ale určite vám odporúčame ochutnať aj miestne špeciality a rôzne morské dobroty. Reštaurácie sú na každom kroku.

 • Čo všetko je tu pre deti?

Chorvátsko je ako stvorené pre rodiny s deťmi. Väčšina hotelov z našej ponuky na www.holiday4kids.sk má detské bazény, ihriská, animačné programy a kluby pre deti. Okrem toho, na mnohých plážach nájdete vodné parky, trampolíny a rôzne atrakcie, ktoré zabavia deti na celý deň. K tomu sa ani rodičia nebudú nudiť, na mnohých miestach sú rôzne športoviská, reštaurácie, bary, či wellness.

 • Ktoré sú naj miesta na dovolenku pre rodiny?
ZATON HOLIDAY RESORT – DALMÁCIA – apartmány a mobilné domy
MARAVEA FAMILY CAMPING RESORT – ISTRIA, mobilné domy a domčeky
 • Čo môžu rodiny navštíviť po ceste na dovolenku?

Občas býva cesta s deťmi na dovolenku náročná. Vieme ich zabaviť rôznou hrou. Ako ich zabaviť, prečítajte tu. Avšak ukazovať im krásy miest, prírody, zvládnu to často aj malé deti. Cestou do Chorvátska sa môžete zastaviť v niekoľkých zaujímavých miestach, ktoré obohatia vašu rodinnú dovolenku:

 • Ľubľana, Slovinsko: Hlavné mesto Slovinska je skvelé na krátku aj dlhšiu zastávku. Môžete navštíviť hrad nad mestom, alebo sa prejsť po malebných uličkách starého mesta.
 • Portorož, Slovinsko: Ani sa nenazdáte a ste pri mori. Pozriete si letné mestečko, dáte krátky obed a deti sa už môžu okúpať. Tak sa budete cítiť, že už ste na dovolenke. Odtiaľ je to do Chorvátska na skok.
 • Budapešť, Maďarsko: Tento majestátny metropolitný klenot ponúka nádherné kúpeľné domy, ZOO a botanickú záhradu, ako aj historické pamiatky, ktoré stoja za návštevu.
 • Plitvické jazerá, Chorvátsko: Tento národný park je jedným z najkrajších prírodných divov sveta. Prechádzka po drevených chodníkoch medzi jazierkami a vodopádmi bude nezabudnuteľným zážitkom pre celú rodinu.
 • Viedeň, Rakúsko: Prečo nezačať alebo neskončiť dovolenku návštevou krásneho hlavného mesta Rakúska? Viedeň ponúka množstvo zábavy pre deti, vrátane ZOO Schönbrunn a Prátru s obrovským ruským kolesom

Záver

Chorvátsko je skutočným rajom pre rodiny s deťmi. Bezpečné pláže, široká ponuka rodinných ubytovaní, nádherná príroda, bohatá história a kultúra, príjemné počasie, jednoduché cestovanie a cenová dostupnosť robia z Chorvátska ideálnu destináciu pre vašu nasledujúcu rodinnú dovolenku. Neváhajte a naplánujte si svoju dokonalú rodinnú dovolenku ešte dnes s pomocou www.holiday4kids.sk a užite si nezabudnuteľné chvíle v krásnom Chorvátsku!

Najčítanejšie články