Darujme deťom zážitky

Zažiť dovolenku s deťmi, to sa počíta nielen deťom, ale aj rodičom. Kopec aktivít pre deti, ušetrí energiu rodičom a aj oni si tak môžu dopriať čas pre seba pri športe, dobrej kávičke v hotelovom bare, či vychutnajú si relax v podobe výborného wellness.

Aj na Slovensku je zopár hotelov, ktoré pochopili, že venovať sa deťom sa oplatí.  Hotel pre deti, to nie je len detský kútik pri recepcii, alebo vysoká stolička v reštaurácii. Venovať sa detskému klientovi a rodinám znamená, že hotel má potrebné vybavenie, a dokáže sa postarať o deti aj formou zábavy.

Deťom sa zážitky rátajú a práve to si budú z dovolenky pamätať najviac. 

Vo väčšine hotelov ponúkajú pre deti animácie aspoň v čase aktívnej sezóne, teda počas prázdnin, či víkendov.

Animačný tím dokáže deťom pripraviť také zážitky, ktoré budú nezabudnuteľné a kvôli ktorým budú  deti ťahať rodičov do daného hotela späť. 🙂

A čo také sa v hoteloch deje? Samozrejme v každom hoteli to prebieha inak, ale poväčšine kvalifikovaní animátori hrajú s deťmi rôzne hry, usporadúvajú súťaže v detských kútikoch, bazénoch, v areáli hotela..  Večer sa deti tešia na diskotéky, vedomostné a iné súťaže, alebo si môžu pozrieť dobrý film s pukancami. Áno, aj u nás sú už hotely, ktoré majú vlastné kino, prípadne dokážu deťom premietať rozprávky.

Neoddeliteľnou súčasťou sú maskoti. Väčšina hotelov má svojho vlastného maskota, čo je postavička, ktorá deti sprevádza celým pobytom. Väčšina detí maskotov miluje a tešia sa, keď sa s ním pri raňajkách pozdravia, alebo po večeri si s ním môžu zatancovať.

Vybavenie hotela musí byť pri rodinných hoteloch také, že bude samé osebe pre deti zážitkom. Napríklad bazény, pre deti, či už s tobogánom, šmýkačkou, alebo hračkami do vody. Detský kútik plne vybavený – deti sa potrebujú hrať a hrať. Niektoré deti majú rady behanie po rôznych herných zostavách, iné deti si rady kreslia, či čítajú. To všetko je im umožnené.

V neposlednom rade je dôležitý areál hotela a okolitá príroda. V nich deti nájdu ihriská, často trampolíny, v lete skákacie hrady, v zime možnosti na sánkovanie. Správny hotel ponúka aj nosiče pre bábätká, bicykle či sánky.

Zopár hotelov to poňalo aj formou rôznych profesionálnych programov, napríklad vystúpenia psíkov, kúzelnícke predstavenie, vyrábanie medovníkov, zážitkové varenie, alebo koncerty známych hudobných detských skupín.

Deti sú malé len raz a dovoľme im hrať sa a zabávať. Domov si odnesú mnoho zážitkov, spoznajú nových kamarátov a jednoznačne čas s rodinou, kde mama a tato nepracujú a venujú sa im aj sebe, je na nezaplatenie.

Snažíme sa vyberať tie správne hotely a zariadenia pre rodiny s deťmi.

Zopár vybraných:

Všetky hotely pre rodiny s deťmi na Slovansku nájdete na www.holiday4kids.sk

Najčítanejšie články