Poznáte príbehy MALÝ CESTOVATEĽ?

Aká kniha je MALÝ CESTOVATEĽ?

Je to kniha plná cestovateľských príbehov, ktoré sa odohrávajú v jednotlivých mestách Európy. Malý chlapec Petrík tu zažíva rôzne dobrodružstvá, spolu so svojím kamarátom psíkom Ťapkom.

Kniha je náučná, ale nenásilná. Deti sa tak učia pomocou čítania, alebo počúvania príbehov od rodičov. Súčasťou sú krásne ilustrácie, ktoré sú realistické a aj týmto spôsobom deti získajú prehľad, ako dané mesto vyzerá.

Čo všetko sa deti dokážu vďaka knižke naučiť?

Naučia sa hravou formou to, odkiaľ pochádzame, čo je to tá slávna Eiffelovka, aké sú hlavné mestá Európy, aké autobusy jazdia v Londýne, alebo prečo sa Amsterdamu vraví aj Benátky severu. Pomocou príbehov sa deti dostanú do vybraných miest, spoznajú zvyklosti, pamiatky, históriu. Všetko jednoduchou a hravou formou, pomocou dobrodružstiev malého chlapca Petríka a jeho nerozlučného kamaráta psíka Ťapka.
K tomu tu deti nájdu detskú mapu Európy, vlajky krajín, mapky, kde sa konkrétne mesto v štáte nachádza, alebo aj pozdravy v danom jazyku.

Pre aké veľké deti je knižka určená?

Kniha je určená deťom od 4, do asi 10-12 rokov. Každé dieťa si nájde to, čo ho zaujíma. Menšie si vyberú pekné príbehy a učia sa jednoduchšie veci, staršie sa naučia viac o hlavných mestách a ich histórii. Pre všetky vekové kategórie je to zrozumiteľné a jasné.

Ako vznikali ilustrácie?

Ilustrácie sú v knižke veľmi dôležité. Nakreslila ich Martinka Egedová, šikovná mladá ilustrátorka. Dokumentujú reálny svet v danom meste.

Čo deti kniha MALÝ CESTOVATEĽ – časť EURÓPA naučí?

Aké sú štáty v Európe.
Aké sú hlavné mestá vybraných štátov.
Kde v Európe sa jednotlivé krajiny nachádzajú.
Ako vyzerajú vlajky vybraných európskych krajín.
S akými štátmi susedí Slovensko.

Spozná pamiatky, históriu a zaujímavosti európskych miest a krajín.
Naučí sa zopár pozdravov v cudzom jazyku.

Knihu si môžete kúpiť na www.malycestovatel.sk

Najčítanejšie články