Detský hotel Andria – Amadria Park

Vyskúšali sme s deťmi aj tento hotel. Tento tematický hotel plný rybiek, chobotničiek, podmorského sveta uchvátil hlavne našu najmenšiu. 🙂 Pre deti je tu takmer všetko.

Už pri recepcii nájdu hostia úplne nový detský kútik, kde sa deti zabavia, keď si na recepcii vybavíte všetky formality. Potom len šup do izieb. Chodbou plnou detských kresieb, informácií o programe sa dostanete do ubytovacej časti.

Naša izba bola skvelá. Keďže máme tri deti, mali sme dve rodinné izby, vzájomne prepojené. Bežná rodinná izba je v tomto hoteli manželská posteľ a poschodová posteľ. Deti čakali čokoládky na privítanie, ihneď behali a rozdeľovali si postele. Izby sú veľmi pekné, prispôsobené deťom. Nábytok veľmi príjemný a všetko krásne čisté.

Hotel sa nachádza priamo pri pláži, z hotela je to malá ulička popri hotelových bazénoch –nová bazénová časť je veľmi lákavá. K tomu ihrisko pre deti. Len kúsok od baru pre rodičov. My sme si vychutnávali kávičku, deti zmrzlinu a behali z jedného bazéna do druhého.

More je ako obyčajne v Chorvátsku čisté, pláž skôr kamienková. Deti mali topánky do vody, my dospeláci nie, dalo sa to zvládnuť. Za poplatok je tu aj herná nafukovacia zostava, kde sa deti vyšaleli a športovali skoro každý deň. Samozrejmosťou sú aj iné športové vybavenia na pláži.

Promenáda vedie popri pláži a je dosť dlhá a veľmi príjemná. V podstate Andrija Hotel sa nachádza na začiatku a končí to apartmánmi a malým prístavom. Nájdete na nej množstvo reštaurácií, zmrzlinární, cukrárne, rýchlo-stravovňu, ale aj priestor na večerné hudobné koncerty. Súčasťou je aj tzv. Dalmátska dedina. Toto bol zážitok sám o sebe. Vychutnali sme miestne špeciality rôzneho druhu, formou zjedz koľko chceš. 🙂

Nemali sme v hoteli objednanú večeru, len raňajky. Jedávali sme v rôznych reštauráciách, čo cenovo je veľmi podobné a mali sme každýkrát iný zážitok. Jedným z nich bola spomínaná Dalmátska dedina. V starých typických domčekoch sme ochutnali domáce špeciality, slané, sladké, zdravé, nezdravé, v krásnom prostredí s výhľadom na more a príjemnou živou chorvátskou hudbou. Deti si pozreli, ako sa vyrába múka, behali, ale aj vychutnávali ten zážitok.

Hotel ponúka stráženie detí v detskom domčeku – tento rok tiež úplne nové, je to vedľa hotela, deti z hotela Andrija a Jakov majú  animácie a atrakcie v cene pobytu. Je na vašich deťoch, či sa chcú ísť zabávať s animátormi, alebo nie. Je to v angličtine, alebo v miestnom jazyku. Naši chceli byť s nami, ale kopec detí si vychutnávalo veľmi bohatý program – športový, kultúrny, každý deň bolo niečo. Večer samozrejme pri bazéne diskotéky, súťaže a iný program, aj s maskotom hotela.

Veľmi sa nám páčilo. Odporúčame tento hotel, aj celé toto miesto.

Súčasťou rezortu je aj aquapark. Navštívili sme ho jedenkrát, keďže nie je v cene. Nám bohate stačilo more, kvôli ktorému sme tam samozrejme išli a hotelové bazény. Ale zažiť aquapark odporúčam. Kopec špliechadiel, trysiek, šmýkačiek, k tomu pomalá rieka, bazény pre deti.. opäť to bol jeden príjemný deň.

My s deťmi okrem vylihovania na pláži vždy spoznávame okolie a absolvujeme viacej výletov. Jedným z nich bolo úžasné mesto Zadar – jednoducho sme sa dopravili taxíkom tam aj späť. Premávala aj miestna doprava. Starobylé, krásne mesto. Mnohí poznáte, ktorí nie a budete v tomto okolí, isto choďte pozrieť. Výlet sme zakončili skvelou večerou v strede Zadaru a samozrejme výbornou zmrzlinou. Ďalším výletom bol Národný park KRKA. Miestni vravia, že je krajší ako Plitvické jazerá. Neviem posúdiť, obidve nádherné. Užili sme si, bolo však veľmi veľa turistov, ale to je asi všade v top sezóne.

Takže ANDRIJA HOTEL a celý AMADRIA park – úžasné miesto na rodinnú dovolenku. Detský hotel ako má byť.

Najčítanejšie články