Prečo s deťmi cestovať?

Stále sa bojíte a váhate cestovať s deťmi? Premýšľate nad tým, ako to so svojimi ratolesťami celé zvládnete? Stres počas cestovania a „nekomfort“ počas samotného pobytu vedia poriadne zamávať s plánovaným rodinným relaxom. Nemusí to však vždy tak byť. Deťom treba cestovanie trošku prispôsobiť, nájsť atraktívne destinácie a vhodné miesta. Aj keď cestovanie s deťmi nie je vždy najľahšie, je veľa dôvodov prečo sa tomu netreba vyhýbať.

Prečo sa teda vybrať na cestu s malými deťmi?

Spoločné zážitky – spoločné rodinné zážitky a spoločne strávený čas je to najlepšie, čo deťom (a určite aj sebe) môžeme dať – a je jedno, či sme na dovolenke, alebo trávime čas doma. Cestovanie nám ponúka možnosť  spoločne strávených chvíľ, na ktoré môžeme dlho spomínať, smiať sa a prežívať ich zas a znova.

Spoznávanie – cestovanie ujasňuje predstavu o tom, kto sme, odkiaľ pochádzame a kde sú naše korene. Dáva nám priestor spoznávať nové miesta, krajiny a ľudí. Môžeme porovnávať  s tým, čo máme u nás doma – čo máme u nás lepšie, alebo horšie.  Spoznávanie nových krajín a miest rozširuje deťom predstavu o tom, ako sa žije inde a čo môžu od „iného“  sveta očakávať, alebo čo môžu sami ponúknuť .  Získajú predstavu o fungovaní komplexného sveta. Keď vyrastú, všetky tieto skúsenosti a vedomosti ocenia.

Skúšanie nových vecí – pri cestovaní mimo svojho mesta a svojej krajiny  je v podstate všetko nové. Iba pri cestovaní si dieťa vyskúša jesť pomaranč priamo z pomarančovníka, šnorchlovať v mori a pozorovať plávajúce rybky a podmorský svet, ochutná nové špeciality, naučí sa vyberať si sám z  bufetových stolov (či robíte ich deťom aj doma? 🙂 ) a pritom nevyhodiť polovicu jedla. Vyskúša si, aké to je prejsť detekciou na letisku, ako vyzerá náš krásny svet z výšky lietadla, či z okna auta. Všetky tieto nové skúsenosti a zážitky deti formujú a časom sa pretavujú do skúseností, ktoré deti naplno využijú vo svojom živote.

Skúsenosti prinášajú dôveru sami v seba – deti sa naučia nájsť si kamarátov (hoc aj hovoriacich cudzou rečou) na novom neznámom mieste, prísť do nového mesta a vydať sa na spoznávaciu cestu. Umenie cestovať  a nebáť sa, zažiť niečo nové, to  je to, čo dieťa získa postupne a túto cestu mu od mala ukazujú rodičia, ktorí sa neboja prekážok a nástrah pri cestovaní s deťmi.

Takže sa nebojte!!!  Deti si vedia užívať aj na nových miestach, stačí sa len trošku prispôsobiť ich veku, záľubám a nájsť pre nich a celú rodinu to „pravé orechové“ – čo sa skĺbi vo vydarenej rodinnej dovolenke. Výsledkom bude fotoaparát  (alebo kamera) plný fotografií z nezabudnuteľných miest a nezabudnuteľných zážitkov, ktoré si všetci uchováte vo svojom srdci.

My vám na tejto ceste radi pomôžeme s výberom vhodného ubytovania pre rodiny s deťmi. V nami ponúkaných hoteloch zažijú deti kopec zábavy, vy si oddýchnete a tak načerpáte silu na spoznávanie okolitej prírody, miest, či miestnych zvykov. Radi vám poradíme.

Vhodné ubytovanie pre rodiny s deťmi pri mori.

Cestovanie je veľmi zaujímavé aj na našom malom Slovensku. Či ste z východu, alebo západu, je mnoho krás, ktoré treba poznať. Preto ponúkame aj príjemné ubytovanie pre rodiny s deťmi na Slovensku.

Ubytovanie na Slovensku

Najčítanejšie články